نگاهی بر تاریخچه فریلنسینگ

تاریخچه فریلنسر و فریلنسینگ
فریلنسرینگ در گذر زمان

نگاهی بر تاریخچه فریلنسر - داستانی از دوران باستان

همه ما می دانیم که فریلنسینگ آینده اشتغال است. در خود ایالات متحده 34٪ از حرفه ای ها به عنوان فریلنسر کار می کنند. اگر این را می خوانید به این معناست که یا یک فریلنسر هستید یا می خواهید یک فریلنسر باشید یا شاید می خواهید یک فریلنسر استخدام کنید ، اما آنچه می توانم تعهد کنم این است که شما در مورد فریلنسینگ اطلاع دارید. آیا تاکنون از خود در مورد منشأ فریلنسینگ سوال کرده اید؟ امروزه آنچه ما فقط به عنوان کار آنلاین محدود می کنیم ، ریشه در اوایل قرن 10 می گیرد. تعجب کردید؟ پس چرا ما در تاریخ Freelancing غرق نمی شویم و برخی از حقایق جالب درباره تکامل “Freelancer” را نمی دانیم.

خاستگاه:

در قرون وسطی ، فریلنسرها سربازانی بودند که خدمات خود را به پادشاهانی که به آنها پول می دادند ، ارائه می دادند. آنها عمدتاً چنین سربازانی بودند که قبلاً پادشاهان خود را در جنگها از دست داده بودند و اکنون برای هر کسی که می خواستند می جنگیدند. این سربازان اجیر شده پس از سال 1000 پس از میلاد متداول بودند. این سربازان به انگلیسی بیشتر به عنوان کاندو شناخته می شدند. این اصطلاح در اصل به رهبر گروهی از سربازان مزدور اشاره دارد. سوابق لاتین نشان می دهد که این سربازان در ابتدا مستمری خوانده می شدند. باز هم همانطور که از نامش پیداست ، اینها سربازانی هستند که با کمک هزینه های پرداخت شده کار می کردند.

معنی کلمه فریلنسر از فرانسه و آلمان آمده است

ریشه واژه Freelancer

واژه فریلنسر در سال 1819 در ایوانهو توسط سر والتر اسکات مشهور شد.
کلمه فریلنسر به خودی خود اصطلاح بسیار جالبی است. این کلمه از دو زبان مختلف آمده است. قسمت اول کلمه ، یعنی رایگان از ریشه ژرمنی آمده و به معنی “دوست داشتن” است. نیمه بعدی “لانس” از اصل فرانسه است و به معنی “پرتاب یا تخلیه با زور” است. با ترکیب کلمه یکی می توان به معنای چیزی مربوط به آزادی پی برد. این آزادی می تواند در چارچوب موارد مختلف باشد ، از اعمال زور گرفته تا ساده زیستن و زنده ماندن. این صرفاً تعبیر من است که از دو معنی کلمات بدست آمده ام. از وب سایت به وب سایت ، ممکن است مفاهیم و تفاسیر مختلفی بدست آید. یکی از رایج ترین تعابیر “کسی است که مهارت خود را به کار مورد علاقه خود می اندازد”. اگرچه من این تعریف را تأیید نمی کنم ، زیرا به سختی در مورد آزادی صحبت می شود.

تاریخچه فریلنسر در اواخر دهه 90 میلادی

فریلنسینگ مدرن ، که امروزه از آن می شناسیم ، در آمریکا شکل گرفت. اعتبار به جک نیلز و فرانک شیف تعلق می گیرد. نیل اصطلاح ارتباط از راه دور را ابداع کرد. بعداً ، اصطلاح دیگری “flexiplace” توسط شیف ابداع شد.

PhoneNilles باستان برای اولین بار با ایده ارتباط از راه دور مطرح شد. در آن روزها ، یعنی دهه 1970 ، مشکل حمل و نقل در شهرها وجود داشت و برای افرادی که در مناطق دور افتاده زندگی می کردند بسیار ناخوشایند بود که برای کارهای روزمره خود به شهرهای اصلی بروند. حتی دولت نیز نگران این موضوع بود و به دنبال راه حلی برای این موضوع بود. گفته می شود که ضرورت مادر اختراع است. جهان در اثر اختراع تلفن توسط گراهام بل در سال 1876 به وجد آمد. تا دهه 1970 در دفاتر ایالات متحده در حال استفاده بود. این همان چیزی بود که نایل را تحت تأثیر قرار داد و او به این ایده رسید که برای حل مشکل می توان از تلفن استفاده کرد او مفهوم کار در خانه را از طریق تلفن معرفی کرد. از آنجایی که آن زمان هنوز اینترنت برای نشان دادن حیرت جهانی ظاهر نشده بود ، بسیاری از ایده کار در خانه ترس داشتند. نگرانی های زیادی وجود داشت و برای معرفی این مفهوم کار از راه دور به افراد زیادی لازم بود اثبات شود که کار می کند. بنابراین او شروع به آزمایش در دانشگاه کالیفرنیا کرد و توانست نتایج خوبی کسب کند. به این ترتیب او می توانست بودجه را از بنیاد ملی علوم به دست آورد. همانطور که قبلاً ذکر شد ، حتی دولت نیز از این ایده حمایت می کرد زیرا نه تنها راه حلی برای مشکل حمل و نقل ارائه داد بلکه می تواند مصرف سوخت را کاهش دهد و بررسی میزان افزایش آلودگی در ایالات متحده را فراهم کند.

فرانک شیف در مورد مزایای کار در خانه بسیار جدی بود. او بیشتر نگران افزایش استفاده از بنزین و سایر سوخت ها بود. او به پیشنهادات نیلز کمک کرد. وی به عنوان رئیس کمیته توسعه اقتصادی ، بسیار مفهوم کار از راه دور را پشتیبانی کرد. وی در مقاله “کار در خانه می تواند باعث صرفه جویی در بنزین شود” که در واشنگتن پست منتشر شد ، به زیبایی مزایای کار از راه دور را توصیف می کند. او بیشتر آن را “flexiplace” یا “محل کار انعطاف پذیر” می نامد. روشی که وی در مقاله خود درباره کار در خانه با ذکر مثالهای مختلف از زمینه های مختلف با اقتصاد و ارائه شواهد آماری قابل توجه صحبت می کند ، خواندن چشم از مزایای کار از راه دور یا به عبارت دیگر “آزاد کار کردن” را برای خواننده غیرممکن می کند. ” حتی در آن روزها ، او توانست مفهوم استفاده از اینترنت را به گونه ای تحریک آمیز مطرح کند. یکی دیگر از ویژگیهای دوست داشتنی این مقاله است. در نتیجه ، این مقاله محبوبیت زیادی در ایالات متحده کسب کرد و ایده آزادکاری را به “توجه” کشاند ، به موجب آن همه شروع به بررسی جوانب مثبت و منفی آن کردند.

گیل گوردون ، یک متخصص جذب و استخدام ، نام دیگری است که در اینجا ذکر می شود. او سهم بسیاری در گسترش ارتباطات از راه دور داشت. در کنار جک نیلز ، وی کسی بود که بر مزایای فریلنسینگ یا کار از راه دور از نقطه نظر علمی تأکید کرد. او حتی یک کنفرانس ملی ترتیب داد و مزایای کار آزاد را تأیید کرد. وی در ادامه بولتن خود را با عنوان “بررسی ارتباط از راه دور” منتشر کرد. در حالی که گوردون و نیل به کاوش از راه علمی از راه دور ادامه می دادند ، شیف مشغول مطالعه کاربردهای عملی کار از راه دور بود. او و ادوارد فلمینگ مشغول اجرای آزادکاری در آژانس های مختلف دولتی بودند. تنها از طریق این آزمایشات نتیجه گیری شد که همه کارها فری لنس نیستند. با این حال بسیاری انجام دادند.

هرچه زمان می گذشت ، استفاده از اینترنت بیشتر و بیشتر رایج می شد. پیش از این اعتقاد بر این بود که واحد اساسی اقتصاد یک همکاری است ، فریلنسر این اعتقاد را به چالش کشید و به جهانیان نشان داد که این یک فرد است که کار می کند و نه یک زنجیره مقام

فریلنسینگ و رویکرد آن در جوامع امروزی

فریلنسینگ امروزی و نقش آن در دنیای مدرن

در اواخر قرن بیستم و اوایل قرن 21 ، این افراد برای کار خاصی شروع به اتصال به یکدیگر کردند و وقتی کار تمام شد ، ارتباطات منحل شد و در نتیجه آنها دوباره مستقل شدند. از آنجا که این افراد از طریق اینترنت به یکدیگر متصل شدند ، اصطلاح جدیدی با عنوان “e-lancers” متولد شد. در طول سالهای اولیه قرن 21 ، کل زمینه اینترنت با سرعتی غیر قابل تصور رونق گرفت. اکنون تقریباً همه به اینترنت دسترسی داشتند. ارتباط با افراد به یک cakewalk تبدیل شد. اولین بازار آزاد در سال 1999 و امروز حدود 1000+ پورتال مستقل در وب تاسیس شد. در این دنیای عظیم ، Truelancer نقش مهمی ایفا کرد تا میلیون ها فرصت شغلی را برای استعدادهای قیام فراهم کند.

با افزایش تعداد چنین شرکت هایی ، رقابت در بازار به طور چشمگیری افزایش می یابد و گزینه های موجود برای فریلنسرها و مشتریان نیز افزایش می یابد. این ممکن است برای بازارهای رقابتی دردسر ساز شود اما برای مشتری و فریلنسر یک مزیت است. فریلنسرها می توانند از این فرصت برای یافتن بهترین بازارها – سیستم عامل هایی که به آنها پول خوبی می دهند استفاده کنند. مشتریان می توانند همزمان به دنبال سیستم عامل هایی باشند که کمترین هزینه را دارند.

اگرچه من معتقدم که گرایش بیش از حد به هر یک از طرفین فوق فقط باعث پایین آمدن عملکرد بازار می شود. اگر سایتی خیلی خوب پرداخت کند ، مطمئناً مستقلان خوبی را به خود جلب می کند اما مشتریان از آن خودداری می کنند. به همین ترتیب ، اگر وب سایتی خیلی کم بپردازد ، حتی ممکن است فریلنسر هم پیدا کند اما مشتریان جدید همیشه از کیفیت کار دلهره دارند. بنابراین برای دستیابی به توازن لازم است. اکنون گفته می شود که کریکت یک بازی بتسمن است ، به همین ترتیب ، در حال حاضر ، زمینه آزادکاری توسط مشتریان تحت سلطه است. دلیل این امر این است که تعداد زیادی فریلنسر به دنبال کار هستند ، اما تعداد انگشت شماری مشتری داریم. رکود جهانی بسیاری از افراد بیکار را ترک کرده است و بخش عمده ای از این افراد بیکار به عنوان گزینه شغلی جایگزین به کار آزاد اشتغال دارند. این امر زمینه یک چالش بیشتر برای یک تازه وارد را فراهم می کند.
فریلنسینگ مدرن

مشتری ها معمولاً فقط به فریلنسرهای باتجربه اعتماد دارند و حتی اگر به طریقی موفق به بدست آوردن یک یا دو پروژه شوند ، احتمال بهره برداری از آنها بالاست. بنابراین برای تاسیس خود ، داشتن یک متخصص در زمینه های مربوطه بسیار مهم است. برخی از مشتریان واقعاً خوش ذوق هستند و آماده پرداخت هزینه های بالایی هستند ، به شرط آنکه کیفیت کار انجام شده برجسته باشد. بنابراین برای این اتفاق ، چسبیدن خوب به موضوع یا موضوع کاملاً ضروری است. یکی دیگر از عواملی که می تواند میزان درآمد یک فریلنسر را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار دهد ، حوزه ای است که وی در آن قرار دارد. به عنوان مثال ، یک توسعه دهنده نرم افزار بسیار بیشتر از یک محتوا نویس درآمد دارد. دلیل این امر این است که در حال حاضر تعداد زیادی از نویسندگان محتوا برای ارائه خدمات خود وجود دارند اما توسعه دهندگان نرم افزار محدود هستند. عرضه کمتر تقاضا و در نتیجه نرخ را افزایش می دهد. بنابراین احساس بازار قبل از پرش به بازار بسیار ضروری است.

اما این تنها یک طرف داستان است. افرادی هستند که کار را تنها با هدف یافتن بهترین شخصی که می تواند این کار را انجام دهد ، به کار خود سپرده اند. این روح آزادکاری را زنده نگه می دارد. من احساس می کنم این رشته نه تنها به کسانی که به پول نیاز دارند بلکه به کسانی که بیشتر می خواهند نیز گسترش یافته است. با سرعت سریع زمان ، کل درک در حال تغییر است. آزادکاران دیگر نمی خواهند فقط موضوع بهره برداری باقی بمانند. همچنین استعدادهای واقعی زیادی وارد این عرصه شده اند. مفهوم این است که برای حداکثر دلار که می توانید برای یک کار خاص بدست آورید کار کنید. افراد زیادی هستند که کار خود را رها می کنند و کار آزاد را شروع می کنند. من فکر می کنم چنین تصمیماتی بسیار تحت تأثیر دامنه آینده این حوزه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *