فریلنسر-یا-آزاد-کار-با-یک-لپ تاپ-بنفش

فریلنسر کیست؟ و چگونه فریلنسر شویم؟

فریلنسر یا آزادکار

تو این مقاله میخواهیم درباره رییس شدن صحبت کنیم. شما قرار هست به زودی رییس بشید!!!

بله درست شنیدید شما می توانید همین حالا رییس خودتون باشید. برای رییس شدن فقط کافی است تا فریلنسر یا آزاد کار بشید. فریلنسر یا آزادکار به کسی گفته میشود که خودش برای خوذش کار میکنه. یعنی زمان کاری دست خود فریلنسر است که این خود یک مزیت به حساب می آید.  هر شخص با مهارت ها و توانایی هایی که دارد طی چند مرحله ساده و با ثبت نام در سایت های فریلنسری کار را شروع می کند. البته خوب است بدانید که شرایط فریلنسرینگ همیشه هم بر وفق مراد نیست. 

در حال حاضر هنوز هم افرادی هستند که با اینگونه وب سایت های فریلنسری یا عنوان فریلنسر آشنایی نداشته باشند. به همین خاطر در این مقاله به طور مختصر و اجمالی به این موضوع می پردازیم. 

 

فریلنسرینگ چیست؟فریلنسر چه کسی است؟

معادل فریلنسینگ در فارسی, آزادکاری است و فریلنسر به شخصی گفته می شود که به طور فردی کار میکند و لزوما تعهد بلند مدتی به سازمان یا شرکت خاصی نداشته باشد. 

برخی از فریلنسر ها از طریق شرکت ها و یا افراد به دیگران معرفی می شوند و یا به طور مستقل با ثبت نام در سایت های فریلنسری یا آزادکاری خود را معرفی کرده و شروع به فعالیت می کنند. بنابراین نحوه همکاری فریلنسرها در شرایط مختلف متفاوت است. اما در این مقاله ما سعی داریم تا بیشتر درباره فریلنسرهایی که تمایل دارند به طور مستقل, پروژه بگیرند و کسب درآمد کند صحبت کنیم. 

چطور به عنوان فریلنسر شروع به کار کنیم؟

وقتی تصمیم به ورود به دنیای فریلنسیگ می کنید باید این را در نظر داشته باشید که هر کاری حتی آزادکاری نیز شرایط و مشکلات خود را دارد. پس فکر نکنید که وقتی فریلنسر شوید دیگر هیچ چیز مانع کسب درآمد شما نمی شود.باید بدانید که به عنوان فریلنسر درست است که برای خودتان کار میکنید و به اصطلاح آقای خودتان هستید ولی این را هم بدانید که شما در قبال پروژه هایی که تحویل میگیرید مسئوال هستید. بعد از در نظر گرفتن اینکه شما شرایط و سختی های این کار را میدانید و تصمیم به قدم گذاشتن در این راه دارید ,باید بدانید که چطور وارد کار فریلنسرینگ شوید.  اولین مرحله برای شروع کار مراجعه به سایت های فریلنسری ایرانی یا خارجی است. امروزه سایت های مختلف ایرانی مانند پونیشا, پارس فریلنسر, کاریشه, تایپایران و… در این زمینه فعالیت می کنند که شما به راحتی می توانید در آن ها ثبت نام کنید که البته کسب درآمد در آن ها نسبت به سایت های خارجی که برای شما درآمد ارزی ایجاد می کنند بسیار کمتر است. سایت های خارجی در این زمینه مانند freelancer, Upwork, Fiverr, Toptal در سطح بین المللی فعالیت دارند و کسب درآمد در آن ها برای فریلنسرهای ایرانی مقرون به صرفه تر است. اما مشکلی که در سایت های خارجی دارند این است که ثبت نام و تاییدیه مشخصات فردی توسط این سایت ها و ایجاد حساب کاربری در بانک های خارجی برای ایرانیان کار رادشوار کرده است. البته امروزه یک سری شرکت ها وجود دارند که برای افرادی که تمایل به داشتن حساب بانکی خارجی یا اکانت در سایت های فریلنسری را دارند با دریافت هزینه ای از فریلنسر به عنوان واسط برای شما انجام میدهند که البته این راه به دلیل مشکلاتی که در خود دارد پیشنهاد نمیشود. حالا این سوال برایتان پیش می آید که با وجود این همه مشکلات پس چطور در سایت های فریلنسری خارجی فعالیت کنیم. شرکت توسعه بنیان فرابین با کمک تیم برنامه نویسی خود این مشکل برای اولین حل کرده است. شما با مراجعه به وب سایت این شرکت به آدرس http://beta.faralancer.com میتوانید به راحتی در این وب سایت ثبت نام کنید اما پروژه های بین المللی و لحظه ای تمام سایت های فریلنسری خارجی را یکجا و همزمان با خود وب سایت اصلی ببینید و پیشنهاد کاری خود را اعلام و شروع به فعالیت کنید. شما در اینجا نیازی به ایجاد حساب کاربری خارجی و مشکلات ناشی از تاییدیه ندارید و درآمد خود را از شرکت فرابین به صورت ارزی دریافت می کنید. برای اطلاع از جزییات میتوانید به بخش همکاری وب سایت همکاری با فرالنسر مراجعه نمایید. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *