فریلنسر-یا-آزاد-کار-با-یک-لپ تاپ-بنفش

فریلنسر کیست؟ و چگونه فریلنسر شویم؟

فریلنسر یا آزادکار

تو این مقاله میخواهیم درباره رییس شدن صحبت کنیم. شما قرار هست به زودی رییس بشید!!!

بله درست شنیدید شما می توانید همین حالا رییس خودتون باشید. برای رییس شدن فقط کافی است تا فریلنسر یا آزاد کار بشید. فریلنسر یا آزادکار به کسی گفته میشود که خودش برای خوذش کار میکنه. یعنی زمان کاری دست خود فریلنسر است که این خود یک مزیت به حساب می آید.  هر شخص با مهارت ها و توانایی هایی که دارد طی چند مرحله ساده و با ثبت نام در سایت های فریلنسری کار را شروع می کند. البته خوب است بدانید که شرایط فریلنسرینگ همیشه هم بر وفق مراد نیست. 

در حال حاضر هنوز هم افرادی هستند که با اینگونه وب سایت های فریلنسری یا عنوان فریلنسر آشنایی نداشته باشند. به همین خاطر در این مقاله به طور مختصر و اجمالی به این موضوع می پردازیم. 

 

فریلنسرینگ چیست؟فریلنسر چه کسی است؟

معادل فریلنسینگ در فارسی, آزادکاری است و فریلنسر به شخصی گفته می شود که به طور فردی کار میکند و لزوما تعهد بلند مدتی به سازمان یا شرکت خاصی نداشته باشد. 

برخی از فریلنسر ها از طریق شرکت ها و یا افراد به دیگران معرفی می شوند و یا به طور مستقل با ثبت نام در سایت های فریلنسری یا آزادکاری خود را معرفی کرده و شروع به فعالیت می کنند. بنابراین نحوه همکاری فریلنسرها در شرایط مختلف متفاوت است. اما در این مقاله ما سعی داریم تا بیشتر درباره فریلنسرهایی که تمایل دارند به طور مستقل, پروژه بگیرند و کسب درآمد کند صحبت کنیم. 

چطور به عنوان فریلنسر شروع به کار کنیم؟

وقتی تصمیم به ورود به دنیای فریلنسیگ می کنید باید این را در نظر داشته باشید که هر کاری حتی آزادکاری نیز شرایط و مشکلات خود را دارد. پس فکر نکنید که وقتی فریلنسر شوید دیگر هیچ چیز مانع کسب درآمد شما نمی شود.باید بدانید که به عنوان فریلنسر درست است که برای خودتان کار میکنید و به اصطلاح آقای خودتان هستید ولی این را هم بدانید که شما در قبال پروژه هایی که تحویل میگیرید مسئوال هستید. بعد از در نظر گرفتن اینکه شما شرایط و سختی های این کار را میدانید و تصمیم به قدم گذاشتن در این راه دارید ,باید بدانید که چطور وارد کار فریلنسرینگ شوید.  اولین مرحله برای شروع کار مراجعه به سایت های فریلنسری ایرانی یا خارجی است. امروزه سایت های مختلف ایرانی مانند پونیشا, پارس فریلنسر, کاریشه, تایپایران و… در این زمینه فعالیت می کنند که شما به راحتی می توانید در آن ها ثبت نام کنید که البته کسب درآمد در آن ها نسبت به سایت های خارجی که برای شما درآمد ارزی ایجاد می کنند بسیار کمتر است. سایت های خارجی در این زمینه مانند freelancer, Upwork, Fiverr, Toptal در سطح بین المللی فعالیت دارند و کسب درآمد در آن ها برای فریلنسرهای ایرانی مقرون به صرفه تر است. اما مشکلی که در سایت های خارجی دارند این است که ثبت نام و تاییدیه مشخصات فردی توسط این سایت ها و ایجاد حساب کاربری در بانک های خارجی برای ایرانیان کار رادشوار کرده است. البته امروزه یک سری شرکت ها وجود دارند که برای افرادی که تمایل به داشتن حساب بانکی خارجی یا اکانت در سایت های فریلنسری را دارند با دریافت هزینه ای از فریلنسر به عنوان واسط برای شما انجام میدهند که البته این راه به دلیل مشکلاتی که در خود دارد پیشنهاد نمیشود. حالا این سوال برایتان پیش می آید که با وجود این همه مشکلات پس چطور در سایت های فریلنسری خارجی فعالیت کنیم. شرکت توسعه بنیان فرابین با کمک تیم برنامه نویسی خود این مشکل برای اولین حل کرده است. شما با مراجعه به وب سایت این شرکت به آدرس http://beta.faralancer.com میتوانید به راحتی در این وب سایت ثبت نام کنید اما پروژه های بین المللی و لحظه ای تمام سایت های فریلنسری خارجی را یکجا و همزمان با خود وب سایت اصلی ببینید و پیشنهاد کاری خود را اعلام و شروع به فعالیت کنید. شما در اینجا نیازی به ایجاد حساب کاربری خارجی و مشکلات ناشی از تاییدیه ندارید و درآمد خود را از شرکت فرابین به صورت ارزی دریافت می کنید. برای اطلاع از جزییات میتوانید به بخش همکاری وب سایت همکاری با فرالنسر مراجعه نمایید. 

ثبت نام در سایت های فریلنسری خارجی دشوار است؟

چگونه در سایت های فریلنسری ثبت نام کنیم؟

در دنیای امروزی کسب درآمد برای همه دغدغه روزمره ای شده که برای رسیدن به آن تمام وقت در حال تلاش هستیم. کرونا و پیامدهای آن از جمله کاهش رونق اقتصادی, دورکاری, حذف مشاغل کم بازده و ناکارآمد در کرونا شرایط را سخت تر کرده است. در این میان تلاش برای درآمدی بهتر از جمله خواسته های اول به شمار میروند. درآمد ارزی خود گزینه ایده آلی است برای کسانی که به نحوی در این بازار میتوانند خود را در بازارهای بین المللی مطرح کنند. وب سایت های فریلنسری بستر مناسبی برای کسانی است که مهارت های لازم را برای خواسته های بین المللی دارند. در این میان برنامه نویسان, طراحان و کسانی که از توانایی های کامپیوتری و سیستمی برخوردار هستند شانس بهتری برای حضور در این عرصه و کسب درآمد را دارند. حال نکته اینجاست که آیا این سایت های فریلنسری برای ایرانیان قابل دسترسی است؟ آیا ثبت نام در این گونه وب سایت های آنلاین و گرفتن پروژه در آن ها آسان است؟ آیا برای ثبت نام در این وب سایت های نیاز به داشتن حساب بانکی در خارج از کشور می باشد؟ این سوالات و سوالات مشابه آن مسائلی است که در این مقاله به آن می پردازیم.

همان طور که گفته شده برای برنامه نویسان و طراحان ایرانی همیشه این سوال مطرح بوده است که چطور می توان از طریق وب سایت های فریلنسری و با استفاده از مهارت های خود در ایران کسب درآمد کرد؟ برای پاسخ به این سوال باید ابتدا با مراحل ثبت نام در اینگونه وب سایت ها آشنا شویم. در حال حاضر وب سایت های فریلنسری بزرگی در دنیا با تعداد کاربران زیادی در حال فعالیت هستند. از جمله این وب سایت ها می توان به ب سایت freelancer.com , Upwork و Fiverr اشاره کرد که هر کدام رویکرد مخصوص به خود را دارند. شرط لازم برای کار در این وب سایت ایجاد حساب کاربری می باشد. اما تنها ایجاد حساب کاربری کافی نیست بلکه تایید شما و حساب کاربریتان مرحله اصلی و اجازه شما برای کسب درآمد ارزی است. تاییدیه حساب کاربری شامل تایید مشخصات فردی شما , تایید آدرس , تایید حساب بانکی خارجی است. پس از طی این 3 مرحله شما می توانید به راحتی شروع به کار در این وب سایت ها کنید. اما در صورتی که هر یک از این تاییدیه ها انجام نگیرد شروع فعالیت و کسب درآمد ارزی نیز غیر ممکن می شود.

با این توضیحات راه حل چیست؟ در حال حاضر شرکت توسعه فرابین با ایجاد حساب کاربری در اینگونه وب سایت ها و با بهره گری از تیم نرم افزاری این امکان را برای تمامی علاقه مندان و کسانی که مهارت لازم در زیمنه برنامه نویسی و طراحی دارند , با ایجاد وب سایت beta.faralancer.com فراهم آورده است. شما با مراجعه به آدرس فوق می توانید در سایت فرالنسر ثبت نام کرده و تمامی پروژه های سایت های بین المللی را به صورت لحظه ای مشاهده نمایید و پیشنهاد خود را برای هر پروژه اعلام و درآمد ارزی دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه همکاری به آدرس http://web.faralancer.com/?page_id=574 مراجعه نمایید.

با سایت freelancer.com آشنا شویم.

چرا باید یک فریلنسر یا آزادکار شویم.

سایت freelancer.com چیست؟

Freelancer.com یک بازار کار آنلاین با بیش از ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ کاربر فعال است که از سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را آغاز کرده است. این وب سایت وسیله ای برای همکاری مشتریان و فریلنسرها در سراسر جهان برای منافع متقابل فراهم می کند. افراد یا مشاغل نیاز به کمک ماهرانه برای پروژه های کوتاه مدت یا بلند مدت می توانند آن پروژه ها را ارسال کنند و به فریلنسرها اجازه دهند پیشنهادات خود را برای انجام کار ارسال کنند.

Freelancer.com برای مشتری یا خریدار خدمات ، دسترسی فوری به هزاران پیمانکار مستقل با مهارت های خاص ، بدون نیاز به درج آگهی های شغلی یا تأمین فضای کار ، بیمه و غیره را فراهم می کند.  این وب سایت برای فریلنسر یا ارائه دهنده خدمات ،  یک پیشنهاد را ارائه می دهد. منبع مالی ثابت , فرصتهای شغلی پاره وقت تا تمام وقت ، بدون دردسر و هزینه تبلیغات.

 

پروژه های فری لنسری

پروژه ها توسط مشتریان با شرح کار مشخص, مهارت های مورد نیاز و محدوده بودجه ثبت و ارسال می شوند. فریلنسرها پروژه هایی را که با مهارت ها و علایق آنها مطابقت دارد را جستجو می کنند پس از خواندن توضیحات کامل پروژه های قابل اجرا ، فریلنسرها می توانند پیشنهادات خود را ارائه دهند و نمونه کارهای خود را در صفحه بارگذاری کنند تا مشتریان بتوانند آن ها را بررسی نمایند. سپس مشتریان پیشنهادات ارسال شده و نمونه کارها را چک می کنند تا واجد شرایط ترین پیشنهاد دهندگان را تعیین کرده و پروژه را به یک یا چند فریلنسر اعطا کنند.