12 نکته طلایی برای فریلنسرهای تازه کار

یک فریلنسر موفق شویم.

12 نکته طلایی برای فریلنسرهای تازه کار

تعداد افرادفریلنسر تازه کار در حال افزایش است. توجه تعداد زیادی به مزایای رئیس بودن و داشتن برنامه کاری انعطاف پذیر جلب شده است. 

اگر در حال خواندن این مطلب هستید یعنی اینکه هنوز هم قصد ورود به دنیای آزاد کاری یا فریلنسیگ را دارید و شاید شما از قبل به عنوان فریلنسر کار خود را شروع کرده اید اما می خواهید مطمئن شوید که چیزی را که می تواند موفقیت شما را تقویت کند از دست نداده اید.پس برای کشف 21 نکته برتر برای فریلنسر های تازه کار, با ما همراه باشید.

1. بازار هدف خود را بشناسید.

قبل از شروع به یافتن کار فریلنسرینگ ، باید مطمئن شوید که مشتریان بالقوه شما چه کسانی هستند. شناختن مشتری مشتری احتمالی به شما کمک می کند تا ساختار قیمت گذاری خود را برنامه ریزی کنید ، استراتژی بازاریابی خود را پیاده سازی کنید و وقت و انرژی خود را متمرکز کنید.

2. انعطاف پذیر باشید.

هنگامی که به عنوان یک آزاد کار یا فریلنسر وارد بازار کار می شوید ، ممکن است دیدگاه ثابتی در مورد نحوه فعالیت کارخود داشته باشید. توصیه ما این است که در ابتدای کار تا حد امکان انعطاف پذیر باشید. ممکن است خدماتی که فکر می کنید بسیار محبوب هستند بسیار احمقانه باشند ، در حالی که ممکن است به طرز شگفت انگیزی تقاضای دیگران باشد. در هر لحظه به دنبال کسب مهارت های جدید باشید.

3. نرخ خدمات خود را مشخص کنید.

مطمئن شوید که ایده روشنی در مورد هزینه ها و ساختار قیمت گذاری خود دارید. آیا شما بصورت ساعتی یا پروژه کار خواهید کرد؟ تحقیقات بازار خود را انجام دهید تا از همسو بودن با رقبا اطمینان حاصل کنید.

4. سازگار باشید.

ورود به کار آزاد یک گام عظیم است ، بنابراین در ابتدا با رد کردن مراحل مهم ، کار را دشوارتر نکنید.مطمئن شوید که در مهارت های خود به قدر کافی ماهر هستید. 

5. یک وب سایت بسازید.

داشتن یک وب سایت دریچه ای بی بدیل برای تجارت شما فراهم می کند. داشتن وب سایت یک نوع اعتبار است که به شما این امکان را می دهد تا پروژه ها و نمونه کار های خود را در آن به نمایش بگذارید و برای خود اعتبار کسب کنید.

6. تاثیر گذار باشید.

داشتن حسابهای  کاربری در شبکه های اجتماعی الزامی است. احتمالاً یکی از اولین مواردی است که مشتریان بالقوه شما آن را بررسی می کنند.

7. وارد بازار کار شوید.

به مهارت ها و توانایی های خود اطمینان داشته باشید. از ورود به  بازارهای فریلنسرینگ و وب سایت های فریلنسری نترسید.

8. با انگیزه باشید.

 برای خود هدف تعیین کنید تا با انگیزه باشید. مثلا برای خود هدف کسب درآمد ماهانه X را در نظر بگیرید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. هنگامی که تمرکز شما متزلزل می شود، اهداف خود را به خود یادآوری کنید.

9. حرفه ای عمل کنید.

برای خود یک دسته کارت ویزیت حرفه ای طراحی کنید و مقداری را در هر جیب یا کیف دستی نگه دارید. شما هرگز نمی دانید چه موقع یک فرصت شغلی پیش می آید!

10. به روز باشید.

با مطالعه رسانه های تجاری مرتبط ، تعامل با سایر فریلنسرها در LinkedIn ، شرکت در رویدادهای مرتبط با مهارتتان یا حتی انجام برخی دوره های آموزش آنلاین از طریق سایت هایی آموزشی، با روش های جدید به روز باشید.

11. مرز های کاری خود را مشخص کنید.

یکی از مزیت های فرینسرینگ در کنار سختی هایش این است که می توانید وقت بیشتری در کنار خانواده و دوستانتان بگذرانید. اما بهتر است تا برای خود ساعت کاری مشخص کرده و به آن پای بند باشید.

12. پیش دستی کنید.

یک فریلنسر یا آزاد کار حرفه ای کار, بعد از عقد قرارداد با کارفرما یا مشتری برای انجام پروزه مورد نظر درصدی از مبلغ کل را به عنوان پیش پرداخت دریافت می کند.

چرا و چگونه یک فریلنسر یا آزادکار شویم؟

راه های کسب درآمد از طریق آنلاین

فریلنسر شدن راهی سریع و مقرون به صرفه برای شروع کسب درآمد از خانه است. به خصوص اگر مهارتی را از قبل داشته باشید ، می توانید از امروز خدمات خود را شروع کنید.

فریلنسر کیست؟
فریلنسر کسی است که خدمات خود را با دریافت هزینه و معمولاً بدون انتظار  از داشتن مشتری دائمی ارائه می دهد ، اگرچه رابطه کاری میان فریلنسر و کارفرما یا مشتری می تواند ادامه داشته باشد. فریلنسرینگ نوعی از مشاغل شخصی است ، مشابه راه اندازی مشاغل خانگی. 

چرا می خواهید مستقل کار کنید؟

دلایل مختلفی برای شروع به کار به عنوان فریلنسر وجود دارد.

 • در کنار شغل خود برای تولید درآمد اضافی برای پرداخت بدهی یا پس انداز انجام دهید.
 • اگر در حال حاضر مهارت و تجهیزات لازم برای انجام کار به عنوان آزادکار را دارید ، این یک ایده و کار مقرون به صرفه است.
 • می توانید سریع شروع به کار کنید. به محض یافتن مشتری ، می توانید حقوق خود را از مشتری دریافت کنید.
 • قدرت استقلال شما را برای انجام بیشتر از یک شغل فراهم می کند.
 • کار فریلنسینگ انعطاف پذیر است ، به شما امکان می دهد نیمه وقت یا در ساعات خارج از کار کار کنید.

البته مانند هر شغل دیگری چند نکته منفی نیز می تواند وجود داشته باشد ، از جمله:

 • زمان نسبتا زیادی برای داشتن درآمد ثابت لازم است.
 • مدیریت چندین مشتری و پروژه در یک زمان به یک مدیریت عالی نیاز دارد.
 • درآمد برای فریلنسرهای جدید اغلب کم است.

 

فریلنسر چه نوع کارهایی را ارائه می دهد؟

تقریباً هر نوع خدمات قابل ارائه به مشاغل دیگر می تواند به صورت فریلنسرینگ یا آزادکاری ارائه شود. برخی از مشاغل مستقل شایع عبارتند از:

 • نویسنده آزاد
 • طراح وب مستقل
 • یک دستیار مجازی 
 • دفتردار مستقل
 • خدمات بازاریابی / روابط عمومی یا مدیر رسانه های اجتماعی
 • برنامه نویس 
 • مترجم

شما برای شروع به چی نیاز دارید؟

برای فریلنسر شدن ، شما باید مهارتی داشته باشید که بتوانید به مشتریان بالقوه ارائه دهید. اکثر افراد با استفاده از استعدادهایی که از قبل دارند ، خدمات فریلنسرینگ خود را ارائه می دهند. علاوه بر مهارت و توانایی, موارد دیگری هم نیاز اس که در زیر تعدادی از آن ها را مطرح کرده ایم :

 • یک طرح تجاری یا Business Plan. شما به طرحی نیاز دارید که مشخص کند چه خدماتی را ارائه می دهید ، بازاری را که می توانید از آن پشتیبانی کنید و استراتژی های بازاریابی را نیز باید مشخص کنید.
 • به یک وب سایت نیاز دارید  که در مورد شما و خدمات شما باشدو شامل نمونه کارهایی از پروژه های قبلی شما و توضیحات کافی است.
 • حساب کاربری LinkedIn. در حالی که تمام رسانه های اجتماعی می توانند منبع خوبی برای شبکه سازی برای فریلنسرینگ باشند ، LinkedIn یک رزومه آنلاین است که در مکانی مشخص برای ارتباط با حرفه ای ها قرار دارد. همچنین منبع خوبی برای یافتن مشاغل آزاد است.
 • شماره تلفن اختصاصی مشاغل یا تلفن همراه که مشتریان بتوانند به شما دسترسی پیدا کنند.
 • کارت ویزیت
 • لیستی از خدمات و نرخ آن 

چگونه کار پیدا کنید؟

کار برای فریلنسرها همیشه و همه جا می توان یافت. بهترین مکان برای یافتن پروژه های متناسب با توانایی شما, شبکه های اجتماعی هستند. یکی دیگر از مکان ها برای یافتن مشتری ، مکانی است که مشتریان به دنبال کمک می گردند.

سایت های بسیاری برای یافتن کار وجود دارند ، از جمله Upwork  ، Guru و Freelancer. در ایران نیز سایت های مختلفی مانند پونیشا, پارسکدز و غیره وجود دارند که می توانید به سراغ آن ها بروید. البته اگر تمایل دارید تا پروژه های بین المللی را بدون ایجاد حساب کاربری خارجی و مشکلات پرداختی آن به دست بگیرید میتوانید سری به سایت فرالنسر ایرانی بزنید و با ایجاد حساب کاربری , پروژه های بین المللی را مشاهد و پیشنهاد قیمت خود را ثبت نمایید.همچنین می توانید به دنبال کارهای مستقل در سایتهایی باشید که مهارت شما را هدف قرار داده اند – به عنوان مثال Toptal برای برنامه نویسان یا BloggingPro برای نویسندگان و تهیه کنندگان محتوا.

پیوستن به انجمن در حیطه کاری خودقدرت نفوذ شما را افزایش می دهد. این کار همچنین فرصت های زیادی برای تبلیغ کار خود در شبکه های اجتماعی, خبرنامه ها فراهم می کند. پس بهتر است تا دیر نشده کار خود را به عنوان یک فریلنسر شروع و درآمد کسب نمایید.

نگاهی بر تاریخچه فریلنسینگ

تاریخچه فریلنسر و فریلنسینگ
فریلنسرینگ در گذر زمان

نگاهی بر تاریخچه فریلنسر - داستانی از دوران باستان

همه ما می دانیم که فریلنسینگ آینده اشتغال است. در خود ایالات متحده 34٪ از حرفه ای ها به عنوان فریلنسر کار می کنند. اگر این را می خوانید به این معناست که یا یک فریلنسر هستید یا می خواهید یک فریلنسر باشید یا شاید می خواهید یک فریلنسر استخدام کنید ، اما آنچه می توانم تعهد کنم این است که شما در مورد فریلنسینگ اطلاع دارید. آیا تاکنون از خود در مورد منشأ فریلنسینگ سوال کرده اید؟ امروزه آنچه ما فقط به عنوان کار آنلاین محدود می کنیم ، ریشه در اوایل قرن 10 می گیرد. تعجب کردید؟ پس چرا ما در تاریخ Freelancing غرق نمی شویم و برخی از حقایق جالب درباره تکامل “Freelancer” را نمی دانیم.

خاستگاه:

در قرون وسطی ، فریلنسرها سربازانی بودند که خدمات خود را به پادشاهانی که به آنها پول می دادند ، ارائه می دادند. آنها عمدتاً چنین سربازانی بودند که قبلاً پادشاهان خود را در جنگها از دست داده بودند و اکنون برای هر کسی که می خواستند می جنگیدند. این سربازان اجیر شده پس از سال 1000 پس از میلاد متداول بودند. این سربازان به انگلیسی بیشتر به عنوان کاندو شناخته می شدند. این اصطلاح در اصل به رهبر گروهی از سربازان مزدور اشاره دارد. سوابق لاتین نشان می دهد که این سربازان در ابتدا مستمری خوانده می شدند. باز هم همانطور که از نامش پیداست ، اینها سربازانی هستند که با کمک هزینه های پرداخت شده کار می کردند.

معنی کلمه فریلنسر از فرانسه و آلمان آمده است

ریشه واژه Freelancer

واژه فریلنسر در سال 1819 در ایوانهو توسط سر والتر اسکات مشهور شد.
کلمه فریلنسر به خودی خود اصطلاح بسیار جالبی است. این کلمه از دو زبان مختلف آمده است. قسمت اول کلمه ، یعنی رایگان از ریشه ژرمنی آمده و به معنی “دوست داشتن” است. نیمه بعدی “لانس” از اصل فرانسه است و به معنی “پرتاب یا تخلیه با زور” است. با ترکیب کلمه یکی می توان به معنای چیزی مربوط به آزادی پی برد. این آزادی می تواند در چارچوب موارد مختلف باشد ، از اعمال زور گرفته تا ساده زیستن و زنده ماندن. این صرفاً تعبیر من است که از دو معنی کلمات بدست آمده ام. از وب سایت به وب سایت ، ممکن است مفاهیم و تفاسیر مختلفی بدست آید. یکی از رایج ترین تعابیر “کسی است که مهارت خود را به کار مورد علاقه خود می اندازد”. اگرچه من این تعریف را تأیید نمی کنم ، زیرا به سختی در مورد آزادی صحبت می شود.

تاریخچه فریلنسر در اواخر دهه 90 میلادی

فریلنسینگ مدرن ، که امروزه از آن می شناسیم ، در آمریکا شکل گرفت. اعتبار به جک نیلز و فرانک شیف تعلق می گیرد. نیل اصطلاح ارتباط از راه دور را ابداع کرد. بعداً ، اصطلاح دیگری “flexiplace” توسط شیف ابداع شد.

PhoneNilles باستان برای اولین بار با ایده ارتباط از راه دور مطرح شد. در آن روزها ، یعنی دهه 1970 ، مشکل حمل و نقل در شهرها وجود داشت و برای افرادی که در مناطق دور افتاده زندگی می کردند بسیار ناخوشایند بود که برای کارهای روزمره خود به شهرهای اصلی بروند. حتی دولت نیز نگران این موضوع بود و به دنبال راه حلی برای این موضوع بود. گفته می شود که ضرورت مادر اختراع است. جهان در اثر اختراع تلفن توسط گراهام بل در سال 1876 به وجد آمد. تا دهه 1970 در دفاتر ایالات متحده در حال استفاده بود. این همان چیزی بود که نایل را تحت تأثیر قرار داد و او به این ایده رسید که برای حل مشکل می توان از تلفن استفاده کرد او مفهوم کار در خانه را از طریق تلفن معرفی کرد. از آنجایی که آن زمان هنوز اینترنت برای نشان دادن حیرت جهانی ظاهر نشده بود ، بسیاری از ایده کار در خانه ترس داشتند. نگرانی های زیادی وجود داشت و برای معرفی این مفهوم کار از راه دور به افراد زیادی لازم بود اثبات شود که کار می کند. بنابراین او شروع به آزمایش در دانشگاه کالیفرنیا کرد و توانست نتایج خوبی کسب کند. به این ترتیب او می توانست بودجه را از بنیاد ملی علوم به دست آورد. همانطور که قبلاً ذکر شد ، حتی دولت نیز از این ایده حمایت می کرد زیرا نه تنها راه حلی برای مشکل حمل و نقل ارائه داد بلکه می تواند مصرف سوخت را کاهش دهد و بررسی میزان افزایش آلودگی در ایالات متحده را فراهم کند.

فرانک شیف در مورد مزایای کار در خانه بسیار جدی بود. او بیشتر نگران افزایش استفاده از بنزین و سایر سوخت ها بود. او به پیشنهادات نیلز کمک کرد. وی به عنوان رئیس کمیته توسعه اقتصادی ، بسیار مفهوم کار از راه دور را پشتیبانی کرد. وی در مقاله “کار در خانه می تواند باعث صرفه جویی در بنزین شود” که در واشنگتن پست منتشر شد ، به زیبایی مزایای کار از راه دور را توصیف می کند. او بیشتر آن را “flexiplace” یا “محل کار انعطاف پذیر” می نامد. روشی که وی در مقاله خود درباره کار در خانه با ذکر مثالهای مختلف از زمینه های مختلف با اقتصاد و ارائه شواهد آماری قابل توجه صحبت می کند ، خواندن چشم از مزایای کار از راه دور یا به عبارت دیگر “آزاد کار کردن” را برای خواننده غیرممکن می کند. ” حتی در آن روزها ، او توانست مفهوم استفاده از اینترنت را به گونه ای تحریک آمیز مطرح کند. یکی دیگر از ویژگیهای دوست داشتنی این مقاله است. در نتیجه ، این مقاله محبوبیت زیادی در ایالات متحده کسب کرد و ایده آزادکاری را به “توجه” کشاند ، به موجب آن همه شروع به بررسی جوانب مثبت و منفی آن کردند.

گیل گوردون ، یک متخصص جذب و استخدام ، نام دیگری است که در اینجا ذکر می شود. او سهم بسیاری در گسترش ارتباطات از راه دور داشت. در کنار جک نیلز ، وی کسی بود که بر مزایای فریلنسینگ یا کار از راه دور از نقطه نظر علمی تأکید کرد. او حتی یک کنفرانس ملی ترتیب داد و مزایای کار آزاد را تأیید کرد. وی در ادامه بولتن خود را با عنوان “بررسی ارتباط از راه دور” منتشر کرد. در حالی که گوردون و نیل به کاوش از راه علمی از راه دور ادامه می دادند ، شیف مشغول مطالعه کاربردهای عملی کار از راه دور بود. او و ادوارد فلمینگ مشغول اجرای آزادکاری در آژانس های مختلف دولتی بودند. تنها از طریق این آزمایشات نتیجه گیری شد که همه کارها فری لنس نیستند. با این حال بسیاری انجام دادند.

هرچه زمان می گذشت ، استفاده از اینترنت بیشتر و بیشتر رایج می شد. پیش از این اعتقاد بر این بود که واحد اساسی اقتصاد یک همکاری است ، فریلنسر این اعتقاد را به چالش کشید و به جهانیان نشان داد که این یک فرد است که کار می کند و نه یک زنجیره مقام

فریلنسینگ و رویکرد آن در جوامع امروزی

فریلنسینگ امروزی و نقش آن در دنیای مدرن

در اواخر قرن بیستم و اوایل قرن 21 ، این افراد برای کار خاصی شروع به اتصال به یکدیگر کردند و وقتی کار تمام شد ، ارتباطات منحل شد و در نتیجه آنها دوباره مستقل شدند. از آنجا که این افراد از طریق اینترنت به یکدیگر متصل شدند ، اصطلاح جدیدی با عنوان “e-lancers” متولد شد. در طول سالهای اولیه قرن 21 ، کل زمینه اینترنت با سرعتی غیر قابل تصور رونق گرفت. اکنون تقریباً همه به اینترنت دسترسی داشتند. ارتباط با افراد به یک cakewalk تبدیل شد. اولین بازار آزاد در سال 1999 و امروز حدود 1000+ پورتال مستقل در وب تاسیس شد. در این دنیای عظیم ، Truelancer نقش مهمی ایفا کرد تا میلیون ها فرصت شغلی را برای استعدادهای قیام فراهم کند.

با افزایش تعداد چنین شرکت هایی ، رقابت در بازار به طور چشمگیری افزایش می یابد و گزینه های موجود برای فریلنسرها و مشتریان نیز افزایش می یابد. این ممکن است برای بازارهای رقابتی دردسر ساز شود اما برای مشتری و فریلنسر یک مزیت است. فریلنسرها می توانند از این فرصت برای یافتن بهترین بازارها – سیستم عامل هایی که به آنها پول خوبی می دهند استفاده کنند. مشتریان می توانند همزمان به دنبال سیستم عامل هایی باشند که کمترین هزینه را دارند.

اگرچه من معتقدم که گرایش بیش از حد به هر یک از طرفین فوق فقط باعث پایین آمدن عملکرد بازار می شود. اگر سایتی خیلی خوب پرداخت کند ، مطمئناً مستقلان خوبی را به خود جلب می کند اما مشتریان از آن خودداری می کنند. به همین ترتیب ، اگر وب سایتی خیلی کم بپردازد ، حتی ممکن است فریلنسر هم پیدا کند اما مشتریان جدید همیشه از کیفیت کار دلهره دارند. بنابراین برای دستیابی به توازن لازم است. اکنون گفته می شود که کریکت یک بازی بتسمن است ، به همین ترتیب ، در حال حاضر ، زمینه آزادکاری توسط مشتریان تحت سلطه است. دلیل این امر این است که تعداد زیادی فریلنسر به دنبال کار هستند ، اما تعداد انگشت شماری مشتری داریم. رکود جهانی بسیاری از افراد بیکار را ترک کرده است و بخش عمده ای از این افراد بیکار به عنوان گزینه شغلی جایگزین به کار آزاد اشتغال دارند. این امر زمینه یک چالش بیشتر برای یک تازه وارد را فراهم می کند.
فریلنسینگ مدرن

مشتری ها معمولاً فقط به فریلنسرهای باتجربه اعتماد دارند و حتی اگر به طریقی موفق به بدست آوردن یک یا دو پروژه شوند ، احتمال بهره برداری از آنها بالاست. بنابراین برای تاسیس خود ، داشتن یک متخصص در زمینه های مربوطه بسیار مهم است. برخی از مشتریان واقعاً خوش ذوق هستند و آماده پرداخت هزینه های بالایی هستند ، به شرط آنکه کیفیت کار انجام شده برجسته باشد. بنابراین برای این اتفاق ، چسبیدن خوب به موضوع یا موضوع کاملاً ضروری است. یکی دیگر از عواملی که می تواند میزان درآمد یک فریلنسر را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار دهد ، حوزه ای است که وی در آن قرار دارد. به عنوان مثال ، یک توسعه دهنده نرم افزار بسیار بیشتر از یک محتوا نویس درآمد دارد. دلیل این امر این است که در حال حاضر تعداد زیادی از نویسندگان محتوا برای ارائه خدمات خود وجود دارند اما توسعه دهندگان نرم افزار محدود هستند. عرضه کمتر تقاضا و در نتیجه نرخ را افزایش می دهد. بنابراین احساس بازار قبل از پرش به بازار بسیار ضروری است.

اما این تنها یک طرف داستان است. افرادی هستند که کار را تنها با هدف یافتن بهترین شخصی که می تواند این کار را انجام دهد ، به کار خود سپرده اند. این روح آزادکاری را زنده نگه می دارد. من احساس می کنم این رشته نه تنها به کسانی که به پول نیاز دارند بلکه به کسانی که بیشتر می خواهند نیز گسترش یافته است. با سرعت سریع زمان ، کل درک در حال تغییر است. آزادکاران دیگر نمی خواهند فقط موضوع بهره برداری باقی بمانند. همچنین استعدادهای واقعی زیادی وارد این عرصه شده اند. مفهوم این است که برای حداکثر دلار که می توانید برای یک کار خاص بدست آورید کار کنید. افراد زیادی هستند که کار خود را رها می کنند و کار آزاد را شروع می کنند. من فکر می کنم چنین تصمیماتی بسیار تحت تأثیر دامنه آینده این حوزه است.